Leczenie alkoholizmu jest nieprostym procesem.

Choroba alkoholowa czy, innymi słowy, alkoholizm należy do chorób psychosomatycznych. Spotyka ludzi bez względu na wiek, status społeczny, majątkowy, płeć. Efektem tego typu zaburzenia jest spożywanie alkoholu, inaczej psychoaktywnej substancji z bardzo dużą częstotliwościową oraz w zatrważających porcjach. W naszym społeczeństwie spotykamy nietypowe przyzwolenie na spożywanie alkohol w zbyt dużych ilościach. Kto z nas wyobraża sobie huczną uroczystość rodzinną albo wesele, imprezę z okazji sylwestra bez grama alkoholu?

Zapewne niewielu, lecz ważnym jest uświadomić sobie, kiedy zaczynamy mieć z tym problem oraz niezwłocznie zareagować. Wyróżnia się trzy przyczyny alkoholizmu: społeczno-ekonomiczne, psychologiczne a także genetyczne. Leczenie alkoholizmu jest niełatwym i trwającym długi czas procesem. Wymaga dużego zaangażowania i pracy, tak ze strony uzależnionego, jak i eksperta od uzależnień, który to sprawdza proces „zdrowienia” pacjenta. Przykładową metodą leczenia jest tak zwana wszywka alkoholowa Lublin. To lek pod postacią tabletki, jaki powinien zostać umieszczony pod skórą. Medycyna proponuje też wszywki alkoholowe w formie tabletek doustnych, jakie spożywać trzeba raz na dobę.

Działanie wszywki jest oparte na produkowaniu substancji, która destabilizuje metabolizm substancji alkoholowej, co powoduje niezwykle nieprzyjemne skutki po spożyciu alkoholu, do jakich zaliczamy wymioty, zawroty głowy, uczucie gorąca, kołatanie serca. To może również być zagrożeniem dla naszego życia. Powinniśmy mieć na uwadze, iż użycie wszywki alkoholowej nie wyleczy osoby uzależnionej z choroby alkoholowej, jest pomocą doraźną. Najważniejsze jest, aby wywołać w osobie uzależnionej awersję do spożywania alkoholu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *