Frezowanie to typ obróbki za pomocą skrawania.

Frezowanie to rodzaj obróbki za pomocą skrawania, do którego wykonania wymagany jest głównie ruch narzędzia. Narzędzie zawsze wykonuje ruch obrotowy, zaś przedmiot, który jest poddany obróbce, zazwyczaj wykonuje ruch obrotowy lub posuwowy. Maszyna, na której wykonywane są te zadania nazywana jest frezarką. Frezowanie mamy możliwość robić na wszelakiego typu materiałach. Do najczęściej używanych surowców należą tworzywa sztuczne, metal i drewno.

 

Ta metoda obróbki tworzywa jest wykorzystywana do pracy w nawet kilku branżach. Pozwala to na bardzo precyzyjne zrealizowanie zleceń. Frezowanie może być przeprowadzane na parę sposobów. Wśród dwóch podstawowych istnieje możliwość wyszczególnić frezowanie kształtowe oraz frezowanie walcowe. Typy maszyn stosowanych przy tego typu pracy zależne są od typu tworzywa, jakie nasza maszyna będzie miała za zadanie obrobić. Na przykład nie każda maszyna do frezowania będzie mogła obrobić aluminium. Nie każda frezarka będzie dobra do pracy z materiałami drewnianymi. Z tego powody usługi w zakresie frezowania są wszechstronną dziedziną przemysłu, bez której to dużo innych branż nie miałoby szansy funkcjonować.

 

Toczenie Warszawa umożliwia nam wycięcie bardzo precyzyjnych szczegółów. Bardzo małe rozmiary zamówionego produktu jak również twardość towaru nie stanowią dla dzisiejszych frezarek najmniejszego problemu. Nowoczesne maszyny są w stanie poradzić sobie z każdym typem materiału, także tym bardzo problematycznym a także opornym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *