Windy towarowe odróżniają się większym rozmiarem niż przeciętne windy.

Mając na uwadze coraz to większą ilość osób z niepełnosprawnością, które za wszelką cenę nie chcą być wykluczone z życia społecznego przez swoje ograniczenia potrzebne jest inwestowanie w rozwiązania techniczne wyrównujące szanse. Jednym z takowych rozwiązań są platformy dla osób z niepełnosprawnością, które bardzo ułatwiają dotarcie do określonych miejsc ludziom ograniczonym ruchowo. Kolejnym bardzo istotnym urządzeniem są dźwigi osobowe, które można nazywać inaczej windami.

 

Powinny się one znajdować w każdym obiekcie, który ma więcej niż 4 piętra. Jako alternatywa dla zwyczajnych wind stosowane są częstokroć serwis wind, które wyróżniają się większą powierzchnią niż przeciętne windy oraz zwiększonym udźwigiem. Również z powodu przepisów prawa, których celem jest wyrównywanie szans potrzebne jest wyposażenie obiektów użyteczności publicznej zarówno w dźwigi osobowe jak również platformy dla niepełnosprawnych. Prócz tego możemy zastosować także windy towarowe, niemniej jednak ich stosowanie nie jest przymusem, a tylko dobrą praktyką.

 

W teraźniejszych czasach niezwykle ważne jest zastanowienie się nad potrzebami ludzi niepełnosprawnych ruchowo bo mimo osobistych ograniczeń są one bardzo wartościowymi ludźmi, którzy z pewnością wniosą dużo do różnego rodzaju instytucji a także korporacji. W większości osoby z niepełnosprawnością nie oczekują pomocy podczas wykonywania podstawowych czynności, lecz żywią nadzieję, że nie będzie to utrudnione przez defekty architektoniczne gmachu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *