Serwer VPS zapewnia całkowitą separację środowisk.

W dziedzinie informatyki funkcjonuje słowo tj. hosting VPS. To skrót z języka angielskiego „Virtual Private Server”. Serwer VPS to rozwiązanie pośrednie między hostingiem dedykowanym a współdzielonym. Jest w większości stosowany przez rozbudowane serwisy i duże sklepy ecommerce. To zwirtualizowany serwer dedykowany, który jest podzielony za pomocą wirtualizacji na kilka mniejszych, wirtualnych serwerów.

 

Z punktu widzenia bezpieczeństwa https://binaryapps.pl/technologia-hpe-simplivity/ gwarantuje całkowitą separację grup, gwarantującą niezależny dostęp do zasobów sprzętowych. W ramach opieki administracyjnej nad infrastrukturą serwerową kontrahenta, funkcjonuje tzw. administracja serwerami. Działanie to ma na celu zagwarantowanie ciągłości pracy i bezpieczeństwa serwerów. Doświadczeni administratorzy umieją zarządzać serwerami w każdej lokalizacji, wskazanej przez kontrahenta, nawet na innym kontynencie. Administracja serwerami może odbywać się zdalnie. Administrowane mogą być także serwery , które znajdują się w znanych chmurach. Administracja serwerami powinna zapewnić nieprzerwaną działalność systemów. W celu oceny bieżącego poziomu bezpieczeństwa danego systemu prowadzone są tzw. testy penetracyjne.

 

Polegają one na wykonaniu kontrolowanego ataku na dany system informatyczny oraz przetestowaniu stopnia jego odporności na ataki mające na celu złamanie jego zabezpieczeń. Testy penetracyjne różnią się od zwykłego włamania tym, iż atakowana strona wyraża zgodę na tego typu działania. Testy penetracyjne umożliwiają zweryfikowanie bieżącego stanu bezpieczeństwa systemu pod kątem ewentualnego włamania a ponadto skuteczności zabezpieczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *