Nie musimy wydawać pieniędzy na cały fizyczny serwer.

W dobie dynamicznego rozwoju internetu chcemy coraz to skuteczniejszych technik, jakie pozwolą nam utrzymać strony www oraz dane, jakie się na nich znajdują. Jednym ze sposobów, aby to uzyskać, są najnowsze rozwiązania, jeżeli chodzi o serwer VPS.

 

Czym jest VPS? To wirtualne rozdzielenie fizycznego serwera tak, żeby każda powstała część stała się osobnym serwerem dla indywidualnego klienta. To rozwiązanie ma bardzo duże plusy, o jakich za chwilę sobie opowiemy. Po pierwsze tego typu hosting kosztuje mniej, bo wynajmujemy tylko tyle powierzchni, jak dużo nam potrzeba. Nie musimy płacić za cały fizyczny hosting, z jakiego i tak w pełni nie skorzystamy. Ponadto wszystko zostaje w sferze on-line, to znaczy, że nie musimy się o nic martwić. O większość spraw połączonych z serwerem zatroszczy się admnistracja serwerami, która odciąży nas w obowiązkach, jedyne, o co będziemy się martwić my, to nasze dane i nic więcej. Nawet jeśli chodzi o bezpieczeństwo możemy być spokojni. Na takich serwerach systematycznie przeprowadza się testy penetracyjne, które mają za zadanie prześledzić stan obrony sieci.

 

To niezmiernie skuteczne badania, ponieważ pozorują prawdziwy atak hakerski. Dzięki temu cały czas są usuwane wszystkie szczeliny w systemie obrony, jakie mogłyby stanowić furtkę dla hakerów. Jak widzimy, wynajem takiego serwera ma bardzo wiele plusów i co bardzo istotne – kosztuje niewiele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *