Regeneracja DPF powoduje, iż zanieczyszczony filtr w układzie wydechowym jest poddawany gruntownemu czyszczeniu.

Kompleksowa regeneracja DPF to najlepsza oraz jedna z najbezpieczniejszych metod zadbania o Wasz pojazd samochodowy. Dzięki dogłębnemu oczyszczeniu DPF zdołasz uniknąć bardzo drogiej wymiany filtra i znacząco ograniczysz wydostawanie się trujących substancji z rury wydechowej.

Dokładnie czym jest DPF a także dlaczego musi być poddawany regeneracji? DPF jest to filtr montowany w tak zwanym układzie wydechowym samochodu. Wyłapuje on szkodliwe cząsteczki, które pozostają po procesie spalania paliwa w dieslu. Początkowo przypuszczano, iż instalowany filtr DPF będzie wystarczający na pełny okres użytkowania pojazdu, niemniej jednak prędko okazało się, iż tego typu rozwiązanie nie spisuje się w ogóle. Alternatywą są systemy samooczyszczające, ale i one nie wypełniają swojej roli dostatecznie. Taki system spisuje się tylko w sytuacji dłuższej jazdy ze stałą i względnie dużą prędkością, co oczywiście nie za każdym razem jest możliwe. Krótka droga do pracy lub sklepu lub rwana jazda w korku nie tylko nie pozwala na efektywne oczyszczenie filtra, a wręcz pogarsza sytuację, ponieważ nie dochodzi do przewidzianego wypalenia cząsteczek w filtrze układu wydechowego samochodu.

Ze względu na wysokie ceny wymiany tego typu filtra na terenie RP znane stało się całkowite demontowanie tego elementu, co na łamach aktualnego prawa jest w pełni nielegalne. Na całe szczęście dla kosztownej wymiany istnieje o wiele tańsza, szybsza a także znacząco mniej kłopotliwa alternatywa. Profesjonalna regeneracja DPF powoduje, że zapchany filtr jest poddawany gruntownemu czyszczeniu, które zlikwiduje nie tylko sadzę, niemniej jednak również wszelkiego typu substancje, które nie zostałyby usunięte przez wypalanie, na przykład popiół.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *