Osoby, u których stwierdzono wady zgryzu udają się na konsultację do ortodonty.

W teraźniejszych czasach coraz więcej osób posiada problemy związane z uzębieniem. Niektórzy martwią się jedynie krzywo wyrośniętymi zębami, inni zaś przy tym posiadają wady uzębienia. Niestety mimo ogromnych różnic, oba problemy powinny być przez nas traktowane poważnie. Dziedziną, która para się powyższymi schorzeniami, jest ortodoncja.

Osoby, u których stwierdzono wady zgryzu udają się na konsultację do lekarza ortodonty, który na podstawie zdjęć i obejrzanego uzębienia kwalifikuje, bądź nie osobę do noszenia ortodoncja Chorzów. Niektórym ludziom, szczególnie dzieciom starcza założenie aparatu ruchomego. Wtedy wady są rzeczywiście małe. Jednak leczenie aparatem ruchomym jest także pierwszym krokiem do kolejnych etapów leczenia. Osoby, u których stwierdzono poważniejszą wadę, kwalifikowane są do leczenia stałym aparatem. Na rynku jest dostępnych dużo możliwości – od zwyczajnych metalowych aparatów aż po samoligaturujące. Nawet dla wymagających osób do wyboru są aparaty stałe, które są całkiem niewidoczne, bo wykonane są pod kolor zębów. Niestety usługa zakładania stałego aparatu jest związana z niemałymi kosztami.

Cena jednego łuku to około 1500 pln w przypadku normalnego aparatu. Przy tym dochodzą ceny regularnych wizyt, leczenia, robienia kontrolnych zdjęć i tak dalej. Jednak myślę, że to wszystko jest warte naszego zachodu, bo wyleżenie wady uzębienia możebardzo pozytywnie oddziaływać na nasze życie i na nasze samopoczucie. Z pewnością będziemy znacznie bardziej pewni swoich sił.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *