Żwirkowe plaże, ciepła woda, wysoka temperatura powietrza, brak ciepłych bluz, swetrów w swych walizkach.

Zbliża się okres letni, a Ty nie masz zielonego pojęcia gdzie w tym roku polecieć na urlop? Uwielbiasz morze, a morze bałtyckie Ci się znudziło? Tęsknisz za pięknymi widokami? Czy chcesz szaleć w morzu z widokiem na góry? Chcesz poznać ciekawą kulturę oraz nowe obyczaje? Już teraz mamy dla Ciebie znakomitą propozycję na urlop- Chorwacja.

Chorwacja leży na granicy środkowej europy a także Europy Południowej, położona nad Adriatykiem, pozwalająca na wymarzony relaks na wymarzonych a także bardzo długo wyczekiwanych wczasach.

Słoneczne plaże, krystalicznie czysta woda, wysoka temperatura powietrza, brak ciepłych bluz, swetrów w swoich torbach podróżnych- to o tym właściwie każdy marzy podczas wakacji. Bez względu czy wybierzesz Szybernik, Dubrownik czy też cudowny Zagrzeb- wszystkie turystyczne miasteczka mają coś znakomitego do zaoferowania! Co interesujące, śląskie województwo z tym cudownym państwem dzieli wyłącznie około dziewięćset kilometrów, zatem fajnie jest pojechać samochodem do Chorwacji – czas dojazdu zajmie nam odrobinę więcej aniżeli dojazd nad polskie wybrzeże (z woj. śląskiego, małopolskiego).

W zależności od wyboru trasy będziesz mógł po drodze zwiedzić: Czechy, Austrię, Słowenię bądź Słowację a ponadto Węgry i tym samym wzbogacić swoje zasoby kulturowe. Wypoczywając zatem na wakacjach, z genialnym krajobrazem tuż obok, możesz po drodze zobaczyć mnóstwo interesujących miejsc.

Jednak, jeżeli decydujesz się na przejazd pojazdem do malowniczej Chorwacji powinieneś przyswoić parę cennych treści, które okazać się mogą niezbędne.

Musisz pamiętać o winietach! Nieważne czy pojedziesz poprzez Czechy, Austrię, Słowenię czy poprzez Słowację a także Węgry- w każdej z tych tras nie ominie Cię wykupienie niezbędnych winiet. Winiety możemy nabyć na przejściach granicznych, stacji benzynowej, a także w oddziałach PZM na terenie Rzeczpospolitej Polskiej (tu natomiast będzie doliczona prowizja). Należy pamiętać, że płacąc na przejściu granicznym zwykłą kartą płatniczą zostaną naliczone tak zwane kozty przewalutowania. Przy przejściu granicznym Słowenia-Chorwacja niezbędne będzie okazanie dowodu osobistego bądź paszportu- Chorwacja nie należy do strefy Shengen. Jeżeli planujesz pojechać do miasta Dubrownik weź ze sobą paszport- wymagany będzie przejazd poprzez Bośnię oraz Hercegowinę, paszport uchroni Cię od nieprzyjemnych sytuacji.

Pamiętaj o przeglądzie technicznym swojego auta, będziesz mógł uniknąć tym samym niepotrzebnych nerwów czy też wizyt u mechanika w czasie wczasów. Dobrze jest też zaopatrzyć się dodatkowe ubezpieczenie- by nic Cię w długiej trasie nie zdołało zaskoczyć. Opcja zastępczego samochodu jest naprawdę kusząca! Weź pod uwagę, że obowiązkowo cała podróż powinna być bezpieczna- dla Ciebie, dla Twojej rodziny, znajomych. Przecież właśnie po to wybieramy się na wczasy, aby odpocząć, zrelaksować się, spędzić miło czas, nieprawdaż? Jeśli jednakże zabraknie Ci paliwa spokojnie uzupełnisz bak na stacjach które znajdują się przy autostradach w rozsądnych cenach.

Wpis został napisany przez travel-time.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *