Plecaki turystyczne powinny być wykonane z odpornego materiału.

Każda wyprawa w tereny górskie powinna być dobrze przygotowana i gruntownie przemyślana. Dotyczy to zarówno weekendowej wycieczki z rodziną w niskie oraz łatwo dostępne szczyty, jak i trudniejszych eskapad w Alpy czy Tatry. Powinniśmy nie tylko i wyłącznie sumiennie zaplanować trasę oraz jej poszczególne etapy, lecz również zadbać o stosowny ekwipunek oraz sprzęt każdego uczestnika wyprawy. Bardzo istotne są na pewno profesjonalnie wybrane plecaki.

 

Powinny być one zrobione z wysokiej jakości, odpornego materiału, lekkie i pojemne. Jeśli planujemy nocować u stóp gór oraz każdego dnia zaliczać wycieczkę, plecaki mogą być mniejszych rozmiarów niż w przypadku kilkudniowej trasy obejmującej nocowanie w schroniskach lub pod namiotem, jaki przecież też trzeba dźwigać na swoich plecach. Następnym niezbędnym elementem naszego wyposażenia są dobrze dopasowane oraz wygodne buty najlepiej by nie były świeżo kupione, ale wypróbowane wcześniej podczas dłuższych spacerów.

 

W ten sposób unikniemy niemiłych zdarzeń na trasie. Nie powinniśmy też zapominać o odzieży przeciwdeszczowej. Oprócz tego trzeba zabrać ze sobą parę zmian odzieży, podstawowe kosmetyki, wodę i przekąski na drogę a oprócz tego apteczkę. Przyda się też dokładna mapa, telefon z aparatem fotograficznym i krem z filtrem. Dobrze przygotowana wycieczka w góry zagwarantuje ci pełne jej bezpieczeństwo, a podróżowanie będzie wielką frajdą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *