Balkon odgrywa funkcję reprezentacyjną i jest zapowiedzią tego, co odwiedzający nas gość może zastać we wnętrzu naszego domu.

Taras pełni rolę reprezentacyjną oraz jest zapowiedzią tego, co gość będzie mógł zobaczyć we wnętrzu naszego domostwa. Warto więc zadbać o jego ładny wystrój lub skusić się na jego modyfikację. Zwykle nie potrzeba wiele pracy, by dać temu miejscu nowego życia oraz charakteru. Kilka małych kroczków może sprawić, iż modny oraz oryginalny taras będzie wizytówką naszej nieruchomości posiadłości.

Retro styl sprawdza się na każdym kroku. Ogrodzenie z metalu na tarasie nie wygląda tak ładnie, jak z drewna. Metal po kontakcie z wodą (przykładowo po deszczu) szybko pokrywany jest przez rdzę. O drewniane balustrady również trzeba dbać, niemniej jednak na rynku budowlanym można znaleźć dużo preparatów, takich jak impregnaty, czy też lakiery, które nam w tym pomogą.

Jakie zadaszenie wybrać na taras?

Bardzo dużą popularnością cieszą się tarasowe markizy, które całemu miejscu nadają oryginalności a także romantycznego klimatu. Oprócz tego pełnią przydatne funkcje – ochraniają przed promieniami UV oraz deszczem, przy czym cała budowa wykonana z wspaniałej jakości tworzyw, jest niezwykle stabilna. Nowoczesne modele wyposażone są w kasety z silnikiem. Za pomocą zdalnego pilota będziemy mogli zatem sterować zadaszeniem.

Aranżację tarasu można wzbogacić różnymi detalami. Mile widziane są donice w kształcie prostokąta, w których będziemy mogli zasadzić kwiaty, grill a dodatkowo meble. Meble te wykonywane są w zasadzie z ratanu, plastiku, wikliny czy drewna. W każdym rogu warto postawić latarenki, które będą umilały spędzane na nim wieczory.

Czytaj dalej: modny taras

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *