Ekologicznym i estetycznym wyjściem są na pewno płócienne torby.

Od dosyć dawna niektórzy mówią, aby w swoim życiu starać się ograniczać użycie plastiku, którego produkcja a oprócz tego zutylizowanie w formie śmieci są niewiarygodnie energochłonne oraz oddziałują negatywnie na środowisko. Bardzo dużo będziemy mogli naprawić w tj kwestii przy okazji robienia zwykłych zakupów.

 

Na początek dobrze jest pomyśleć o tym, aby do marketu wybierać się za każdym razem z własną torbą wielorazowego użytku, rezygnując z tradycyjnych toreb foliowych czy toreb jednorazowych. Może to być także plastikowa torba, którą mamy już w domu, ale ekologicznym oraz porządnym wyjściem są torby bawełniane z nadrukiem. Są lekkie oraz możemy je łatwo złożyć, z pewnością zmieszczą się w plecaku czy damskiej torebce. Obecnie na naszym rynku jest dostępnych niesłychanie dużo odcieni oraz wzorów, jak również rozmiarów tych toreb .

 

Tak samo zdadzą egzamin zwykłe torby bawełniane, jakie nie są drogie. W teraźniejszych czasach wiele sklepów online, a nawet influencerów na Instagramie oferuje samodzielnie wykonane bawełniane torby z nadrukiem. Produkty te są aktualnie wykorzystywane jako element stylizacji, a treść nadruku stanowi swoisty aspekt identyfikacji użytkownika, bardzo podobnie jak w przypadku T-shirtów. Taka torba ze stuprocentową pewnością posłuży przez parę lat, znajdując różne zastosowanie w naszym mieszkania. Opcja prania bez jakiejkolwiek szkody dla jakości tych toreb to jeszcze jeden, bardzo istotny aspekt ekologiczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *