Dlaczego warto zdecydować się na umywalkę wolnostojącą?

Już na etapie urządzania wnętrza łazienki, należy podjąć wiążącą decyzję w wielu kwestiach. Jedną z nich jest dobór odpowiedniej umywalki, która pomoże w utrzymaniu czystości. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się umywalki wolnostojące. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Wyróżniająca się aranżacja

Podstawową zaletą takiego rodzaju armatury łazienkowej jest jej świetny wygląd. Umywalki stojące na podłodze dodają pomieszczeniu charakteru, dlatego też idealnie sprawdzą się w nowoczesnych łazienkach. Odpowiednio dopasowana, umywalka wolnostojąca tworzy prawdziwie ekskluzywne wnętrze, które zachwyci każdego. Warto jednak pamiętać o jej odpowiednim doborze kolorystycznym: o ile w dużej łazience możemy swobodnie pozwolić sobie zarówno na jasną, jak i ciemną umywalkę, to w małych pomieszczeniach nie jest to takie proste. Nieduże łazienki należy powiększyć optycznie, a czerń może działać zgoła odwrotnie. Dlatego też ogromne znaczenie ma, by dobrać wyposażenie do jej rozmiarów.

Brak szafki to nie problem!

Wiele osób obawia się, że brak szafki pod umywalką może znacząco ograniczyć przestrzeń łazienkową. Faktycznie, wolnostojący zlew oznacza że pod samą umywalką nie da się już nic schować, jednak jednocześnie – oznacza to lepszą trwałość całości. Szafki pod umywalką bardzo często ulegają przypadkowemu zalaniu, co sprawia że płyta, z której je wykonano uwypukla się. To z kolei oznacza, że całość nie jest już estetyczna – i może prowadzić do chęci wymiany. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest umieszczenie w nowoczesnej łazience umywalki wolnostojącej i montaż szafki na niezbędne rzeczy w innym miejscu. Warto również wspomnieć, że wolnostojąca umywalka jest znacznie prostsza w utrzymaniu w czystości: wystarczy regularnie ją przecierać, aby zachowała odpowiedni wygląd. Nowoczesne umywalki znajdziesz w sklepie https://tanialazienka.com/umywalki.html

Zadbaj o detale

Zlew wolnostojący prezentuje się znacznie bardziej stylowo od zwykłych umywalek. To oznacza, że należy odpowiednio dopasować do niego wszelkie dodatki: mydelniczkę, kubek do płukania zębów czy nawet formę zapachu łazienkowego. Diabeł tkwi w szczegółach, dlatego tak ogromne znaczenie ma, by stworzyć odpowiednio estetyczne wnętrze, które spodoba się każdemu mieszkańcowi. Bardzo często wolnostojące modele umywalek są swoistymi dziełami sztuki – i warto je właśnie tak traktować, otaczając odpowiednimi dodatkami, które podkreślą wyjątkowy, nowoczesny charakter tego urządzenia łazienkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *