Słowiński Park Narodowy leży w północnej Polsce nad samym Morzem Bałtyckim.

Słowiński Park Narodowy leży na północnym krańcu Polski nad samym Morzem Bałtyckim, a jego najbardziej znaną atrakcję stanowią ruchome wydmy, rzadkość w przyrodzie. Niewielu obywateli Polski wie, jak dużą popularnością cieszą się one w gronie obcokrajowców. I nic w tym zaskakującego – ruchome wydmy to niesamowity element przyrody. Aby podziwiać to niezwykłe zjawisko przyrody, trzeba udać się tam rowerem lub na piechotę, jednak odległość do przebycia wynosi około 7 km (jeśli startujemy z parkingu w Rąbce).
Więc jeśli mamy małe dzieci, raczej nie porywajmy się na tak długi spacer. Ale na szczęście w trakcie sezonu mamy jeszcze jedną opcję, jaka w szczególności u małych dzieci wywołuje niesamowitą radość. Gdy 1-szy raz pojechałam z dobrymi znajomymi do miejscowości Łeba, jeden z moich kolegów od razu ogłosił: Wsiadajmy w meleks Łeba wydmy! I tak właśnie postanowiliśmy. Podróż samochodem elektrycznym była wielką przyjemnością dla maluchów, jednak najlepsze atrakcje na koniec podróży. Otaczająca nas piękna przyroda, zapierające dech w piersiach wydmy piaskowe, nastrój prawie jak na pustyni. Szkoda tylko, że ruchy wydm nie jesteśmy w stanie zaobserwować gołym okiem.
Tuż obok bardzo duża, praktycznie opuszczona przez ludzi plaża. Widoki rzeczywiście robią wrażenie. A dodatkowo w pobliżu znajduje się muzeum wyrzutni rakiet. Przy okazji odkryliśmy, że do muzeum możemy dotrzeć również statkiem płynąc przez jezioro Łebsko, jednak tak samo jak w przypadku meleksów, rejsy są organizowane tylko w sezonie turystycznym. Z całą pewnością następnym razem spróbujemy obyć rejs.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *