Bycie \”fit\” nieustająco jest na topie.

Bycie „fit” nieustająco jest w modzie. Często słyszymy, że ktoś z naszych znajomych posiada swojego trenera personalnego. Ale kto to w zasadzie trener personalny?

Jest to doświadczona osoba, która na co dzień zajmuje się doborem ćwiczeń osobiście dla każdej osoby. Trenerzy personalni pracują na siłowni a także w klubach fitness. Dzięki takim trenerom o wiele szybciej zdołamy zgubić zbędne kilogramy. Często personalni trenerzy mają wykształcenie fizjoterapeutyczne, psychologiczne, dietetyczne.
W jaki sposób poznać dobrego trenera osobistego?

Trener personalny Katowice powinien posiadać dużą wiedzę z zakresu metod treningu i z pewnością powinien posiadać w tej branży duże doświadczenie. Osobisty trener nie tylko powinien posiadać pojęcie na temat właściwych metod treningów, niemniej jednak także powinien mieć wiedzę i doświadczenie z zakresu odżywiania, treningu medycznego, psychologi treningu.

Co w zasadzie łączy trenera personalnego z dietetykiem i fizjoterapeutą?
Często przychodzą jednostki na siłownię, które nigdy nie ćwiczyły a także mają jakieś dolegliwości zdrowotne. Poprzez to trener osobisty powinien być z wykształcenia także fizjoterapeutą, żeby należycie pomóc takim ludziom. Osobisty trener przeważnie powinien posiadać wiedzę dotyczącą chorób układu: oddechowego, hormonalnego, krążenia i nerwowego.
Trener personalny powinien również specjalizować się w dietetyce. Właściwie dopasowana dieta to kluczowa kwestia, do której dobiera się właściwe ćwiczenia. Trener personalny powinien umieć zaplanować także program żywieniowy dla osób, które cierpią na cukrzycę i zmagają się z tarczycą.
Praca osobistego trenera to bardzo odpowiedzialny zawód. Potrzeba dużo doświadczenia, aby zostać dobrym trenerem osobistym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *