Zatem to, co „mamy na sobie” może niestety mocno wpłynąć na to jak nas się postrzega…

Wszyscy znamy to bardzo popularne przysłowie, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Niemniej jednak czy naprawdę szaty (a więc to, co zakładamy na co dzień, korzystając z nieco bardziej współczesnego języka) nie mają żadnego znaczenia? Na pewno „ubrania” nie są bardzo ważne, ale warto pamiętać, iż gdy kogoś się pozna ważne jest tak zwane pierwsze wrażenie.

Kiedy poznaje się nową osobę ocenia się ją, czy chcemy czy nie, od samego początku. I wtedy dostrzegamy wyłącznie to co powierzchowne; jaką ma fryzurę, postawę figury i oczywiście to, w co ten ktoś jest ubrany. Ocenia się, czy nowo poznana jednostka ma wyśmienity gust (wedle nas oczywiście), czy jest schludna na podstawie ciuchów. Postępujemy tak wszyscy, wręcz ci, którzy nie chcą się przyznać do tego. Zatem to, co „mamy na sobie” może niestety bardzo mocno wpłynąć na to jak nas postrzegają, zwłaszcza w sytuacjach nieco bardziej formalnych takich jak ważna rozmowa o pracę czy ważne dla naszej korporacji spotkanie służbowe.

Markowa odzież męska może wówczas bardzo mocno zapunktować i spowodować, że zostaniemy odebrani lepiej, jako jednostki mające swój styl, troszczące się o swój własny wizerunek i przywiązujące uwagę do detali. A to cechy niezmiernie pożądane w każdej branży. Warto też pamiętać, iż firmowe ubrania są zdecydowanie bardziej trwałe, często wytrzymalsze na pranie i wszelkie inne czynności pielęgnacyjne więc będą nam służyć dłużej. Mimo iż kosztują wiele więcej, finalnie przeważnie są jednak lepszą inwestycją i warto dołożyć!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *